התפיסה האורגנית

חקלאות אורגנית הינה מערכת ייצור התומכת בבריאות הקרקע, המערכת האקולוגית ובני האדם. חקלאות זו מסתמכת על תהליכים אקולוגיים, מחזור ושימור מגוון המינים תוך התאמה לתנאים המקומיים- מבלי להשתמש בחומרים מזיקים לאדם ולסביבה.

החקלאות האורגנית משלבת ידע מסורתי, חדשני ומדעי לטובת הסביבה המשותפת ומעודדת מערכות יחסים הוגנות ואיכות חיים לכל המעורבים.

עקרונות החקלאות האורגנית
(IFOAM מתוך אתר הארגון האורגני הבינלאומי)
החקלאות האורגנית מבוססת על 4 עקרונות: עקרון הבריאות, עקרון הסביבה, עקרון ההוגנות ועקרון האחריות. ארבעת העקרונות גם יחד מהווים מכלול אחד, והם מנוסחים כבסיס מוסרי לפעילותה של החקלאות האורגנית .

עקרון הבריאות
חקלאות אורגנית חייבת לשמר ולטפח את בריאות הקרקע, הצמחים, בעלי החיים, בני האדם ואת העולם כמערכת אחת, בלתי ניתנת לחלוקה.

עקרון הסביבה
חקלאות אורגנית חייבת להתבסס על מערכות סביבתיות חיות ומחזורי חיים, לפעול להשתלבות בהם, לטפח אותן ולשמרן. העיקרון קובע כי ייצור חקלאי חייב להתבסס על תהליכים סביבתיים ומחזור.

עקרון ההוגנות
חקלאות אורגנית חייבת לבנות יחסי הוגנות עם הסביבה הכללית והזדמנויות החיים. הוגנות מאופיינת ביושר, שקיפות, הערכה הדדית וצדק בעולמנו המשותף, בקרב בני האדם ובקשריהם עם שאר הגורמים החיים.

עקרון האחריות
חקלאות אורגנית חייבת להיות מנוהלת בצורה זהירה ואחראית, כדי להגן על הבריאות ואיכות החיים של הדורות הנוכחיים, הדורות הבאים והסביבה.

מסעדה צמחונית עם תפיסה אורגנית אמיתית

המסעדה שלנו, משק ברזילי, מושתתת על התפיסה האורגנית ומציעה ללקוחותינו ליהנות מאוכל אורגני אמיתי. גם אם אתם נמנים עם אותם אנשים ספקניים, אשר חושבים, אולי בצדק, כי מסעדה צמחונית לא יכולה להיות טרנדית ובטח שלא להגיש אוכל בטעם שעוד לא טעמתם, כשתגיעו למסעדה שלנו תוכלו לבטח ליהנות מחוויה אחרת.

אמנם בעבר האפשרויות היו מוגבלות, אולם היום, עם כל הידע שנצבר בתחום ועם כל האהבה של מירב ברזילי, מקימת המסעדה, אין בכלל ספק שמצפה לכם הפתעה חיובית בהחלט.

אנחנו מזמינים אתכם ליהנות מחוויה שמושתתת על התפיסה האורגנית, ומאפשרת לכם לאכול אוכל בריא יותר, בלי להתפשר על הטעם.