היסטוריה

35 זוגות עלו בשנת 1932 על אדמת הטרשים, שנקראה לימים ירקונה. בהלוואה של 10 לירות הם רכשו להם צריפי עץ בגודל 16 מ"ר למגורים, משכו צינור מים בקוטר צול ממפעל המים ברמתיים, והחליטו כי כאן יקום ישוב חקלאי. השנים הראשונות במושב היו קשות מאוד. במשק ברזילי הוקמה יצרניה אליה הגיעו כל הביצים, החלב ושאר התוצרת החקלאית של ירקונה.

"היתה ביצה טובענית שפרחו בה נרקיסים, היו יללות תן וקרקורי צפרדעים, נחשים לחשו בחול וגחליליות פרחו בלילה והארץ מאסה בבתוליה ונאקה כי לא די לה…" (אורי אורן, בן המושב)

בין 70 החלוצים היו גם סבי וסבתי, עדה ואליעזר ברזילי, שהגיעו לירקונה עם בנם יורם בן החמש. הם הקימו לול ונטעו פרדס, ותוך זמן קצר הפך משקם לשם דבר בירקונה וסביבתה.  סבא שלי האמין, כי "רק בעבודת כפיים, ובעיקר בחקלאות תיבנה הארץ ותוגשם השאיפה הציונית".

משק ברזילי התפרנס לאורך השנים מטיפוח זנים מיוחדים של פרי הדר, ואף הגיע להישגים מרובים בלולים שהוקמו במשק.

כשאבי, יורם ברזילי , נפטר בשנת 1998, המשק הנפלא הזה התמלא בקוצים ודרדרים. לא היה ברור איך להתמודד עם המשק, מה לעשות הלאה. מי ימשיך את החזון ויפתח את המקום הנפלא הזה שהיה כל כך משמעותי עבור סבי סבתי ועבור אבי.

החלטתי לעשות שינוי דרמטי בחיי ולעבוד מעבודה עירונית במשרד פרסום בתל אביב למשק שלנו בירקונה. מהתחלה היה ברור לי שהחלום הוא שילוב של חקלאות עם אוכל. ואם חקלאות אז כמובן חקלאות אורגנית. השלב הראשון היה פניה לארגון לחקלאות אורגנית והתחלת השתלמות בתחום. המדריכים של הארגון עד היום זוכרים את העובדה שהחלום שלי לא נראה מעשי בתחילת הדרך.

שיפוץ מבנה הלול הישן והפיכתו לבית קפה קטן המוכר מוצרים אורגנים לצד גן ירק מעורב המגודל כולו בשיטות אורגניות טבעיות היה הגשמת כל השאיפות. מקום קטן משלי, בו אוכל לעשות את הדברים בדיוק כפי שאני מאמינה בהם, מזון בריאות המושתת על חומרי גלם אורגנים מן הצומח היוו תפיסת היסוד לכל התפתחות המקום.

במרץ 2013 אחרי שנות מאבק ממושכים בנסיון להשאיר את משק ברזילי בירקונה, עם הרבה תמיכה של הרבה אנשים טובים והרבה מאבק וכעסים של אנשים אחרים, החלטנו לעזוב את המושב ולחפש המשכיות למשק שלנו שתהיה הרמונית יותר ולהקיף את עצמינו באהבה ושכנים טובים ולא מלחמות ושנאה.

הגענו בדרך פלא לחצר הקטנה והמקסימה שברחוב אחד העם 6 בתל אביב, בדיוק בימים שטאצה דורו הבית קפה ההסטורי והמדהים החליט לסגור את שעריו. מכאן בזריזות רבה הבנו שזה המקום הנכון בשבילנו וזזנו עם כל הצוות האהבה והמקצועיות לתל אביב.

בתל אביב אנחנו ממשיכים את הדרך, שומרים על המסורת של המטבח, מביאים ירקות ופירות אורגנים ממשקים מקסימים ברחבי הארץ ושמים דגש רב על בריאות, אוכל מאוזן, עונתי ומרחיבים את הטבעונות יותר ויותר כדרך חיים ותפיסה אצלנו במטבח.